wtorek, 30 października 2012

Spotkanie otwarte AKO 5 XI, godzina 17, Sokół

Szanowni Państwo,
            serdecznie zapraszamy Członków i Sympatyków Klubu na otwarte spotkanie, które odbędzie się w dniu 5 listopada 2012, o godzinie 17-tej w Sali Łuczniczej Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Macierz-Lwów przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 27, I piętro.
Spotkanie to organizuje Klub Gazety Polskiej im. Janusza Kurtyki w Krakowie w ramach cyklu spotkań pod wspólną nazwą Salon Klubu Gazety Polskiej w Krakowie. Tym razem gośćmi Salonu będą członkowie AKO w Krakowie.

Przedmiotem pierwszej części spotkania będzie wykład pana prof. Janusza Kaweckiego pt.  

„Jak doszło do Konferencji Smoleńskiej i jej efekty”

Jak wiemy Konferencja Smoleńska odbyła się w dniu 22 października 2012 r. w Warszawie a jej celem było

 „stworzenie forum dla przedstawienia interdyscyplinarnych badań dotyczących mechaniki zniszczenia samolotu Tu-154M w ‘katastrofie smoleńskiej’”.

  Zapewne cennym uzupełnieniem wykładu będzie dyskusja, w której będą brali też udział koledzy z AKO, którzy uczestniczyli w Konferencji.

W drugiej części spotkania będzie mowa o I Konferencji AKO w Krakowie zatytułowanej NAUKA POLSKA – PRAWDA JEST NAJWAŻNIEJSZA. Jej wynikiem był List Otwarty do Środowiska Akademickiego skierowany przez uczestników Konferencji a także publikacja wszystkich wygłoszonych na niej referatów i późniejszych głosów dyskusji w formie książkowej.

Szanowni Państwo,
ponieważ nasze zebranie ma tym razem charakter otwarty zwracam się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie go wśród osób mogących być zainteresowanymi problematyką katastrofy smoleńskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.